Jak właściwie pozycjonować. Niewłaściwe linki do Allegro
 Oceń wpis
   

W jednym z ostatnich postów pisałem o skutecznym języku reklamy. Nie zamierzam przekazywać tutaj teorii na ten temat. Pokażę po prostu jak ja to robię w Firmie Skowroński. 

Można wyróżnić dwa rodzaje informacji: pierwszą, która jest nią sensu stricte i drugą która ma wywołać  odpowiednie reakcje zakupowe u klienta. Pierwsza ma charakter głównie informacyjny, druga ma odpowiedzieć na potrzeby zakupowe klienta. Oto case study:

Jako klient poszukuję małego płotka do mojego ogródka. Ma on oddzielić trawnik od kwiatków. Wiedząc że im więcej wpiszę informacji w Google tym lepsze wyniki znajdę.
Wpisuję następującą frazę:

płotek trawnikowy mały

wyniki wyszukiwania

W wynikach wyszukiwania na początku wyświetlają mi się następujące teksty płatnych reklam: Tymczasowe ogrodzenie, Allegro i Plotka. Już pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić że osoba, która je ustawiła w Adwords nie była zbyt kompetentna: link do gry, do allegro, oraz, do tymczasowych ogrodzeń. Zobaczmy gdzie przeniosą mnie linki sponsorowane, choć przypuszczam że klient łatwo zakwalifikuje je jako mało wartościowe.

Nie chcę grać w jakaś grę plotka, nie chcę też montować tymczasowych ogrodzeń. W przypadku linku sponsorowanego do Allegro kliknięcie w niego przeniosło mnie tylko do kategorii Ogród w Allegro. Tymczasem wystarczyłoby frazę płotek wpisac w reklamie AdWords tak, aby klikającego od razu przenieść na tę grupę wyrobów. Wówczas klient miałby listę płotków znalezionych w Ogrodzie na Allegro. To jest proste i wymaga jedynie wiecej czasu i precyzji. Łatwo można kupić jedno kliknięcie, ale nie oczekujmy aby klient musiał klikać wielokrotnie a co więcej ponownie wpisywał czego poszukuje gdy już znajdzie się na powierzchni sprzedaży. O ile w hipermarketach pieczywo zwykle jest na samym końcu sklepu i aby do niego dojść trzeba przedostać się przez RTV, odzież aby kupić chleb, o tyle w sklepie internetowym zakupy mają być prostsze i od razu doprowadzać do szukanego produktu. Wiadomo że można kupić jedno kliknięcie, ale jedno kliknięcie ma zaprowadzić do szukanego produktu a nie tylko do sklepu. Najwyrażniej pracownicy Allegro niezbyt precyzyjnie komponują swoje reklamy AdWords. Wszystkie linki sponsorowane w tych wynikach wyszukiwania nie były adekwatne do szukanej treści. Klient zniechęca się do klikania w nie i zarazem traci zaufanie do linków sponsorowanych uważając je za mało wartościowe. Tak kiepska jakość reklam kierowanych do Allegro pogarsza wizerunek wszystkich linków sponsorowanych. Dodam że Firma Skowroński również korzysta z reklam AdWords, ale o tym jak to robię napiszę innym razem.

 Dlatego mój link ma za zadanie od razu przenieść klienta  na wspomniany wyrób a nie tylko na główną stronę sklepu, albo stronę kategorii produktów.  Na pierwszej pozycji widzę:

Sklep. Firma Skowroński. Tworzywa Sztuczne w Budownictwie ...
Płotek ogrodowy, sztachetowy, trawnikowy, w kolorze białym, brązowym lub
czarnym , wykonany z tworzywa sztucznego. Wysoki na 50cm, długi 100cm. ...
www.sklep.firmaskowronski.pl/Architektura_Ogrodowa-k6-0-3-default.html 

 

Frazy płotek i trawnikowy są pogrubione. Najwyraźniej żaden inny handlarz nie wykorzystuje obydwu słów do pozycjonowania. Na pierwszym miejscu wyświetla mi się od razu nazwa Sklepu wraz z charakterystyką produktu, jego kolor, rodzaj, wykonanie a nawet wielkość. Jako klient wiem już co kryje się pod tym linkiem  i wiem że jest to to, czego szukam. W wynikach wyszukiwania powinienem widzieć pogrubioną nazwę produktu którego szukam wraz z krótkim jego opisem, wymiarami, kolorem aby klient wiedział że ten link odpowiada jego kryteriom wyszukiwania. Aby to osiągnąć na stronie docelowej powinien znajdować się tak opisany tekst, który  google umieści w dwóch pierwszych linijkach w wyszukiwarce.

 Na drugiej pozycji znajduję artykuł na forum społecznościowym o tzw. psim problemie, w którym mogę przeczytać jak wykorzystano ten płotek do zabezpieczenia przed psami. Artykuł napisałem niedawno i opublikowałem go w kilku forach społecznościowych. Stąd aż dwa wyniki wyszukiwania wskazują na niego. Artykuł jest nowy i znajduje się w kilku miejscach w sieci, dlatego Google uważa go za ważnego i wartościowego.  Ten sam artykuł znajduje się w tym miejscu na bblogu. Ponieważ wszędzie są one identyczne wskazują na jednego autora, a co z tym się wiąże na jedną firmę, tę, która produkuje wspomniane płotki.

W taki sposób można legalnie wykorzystywać fora społecznościowe, które poza przypadkami sponsorów nie pozwalają na publikowanie linków lub reklam innych firm. Fora internetowe cieszą się dużą oglądalnością, google indeksując wpisane tam treści może wzmocnić popularnośc fraz, które w danym momencie reklamujemy. Ta kwestia wymagałaby szerszego rozwinięcia, które teraz pominę.  

Zatem jako klient wchodzę na wymieniony link i znajduję się na stronie sklepu internetowego gdzie mogę wspomniany towar kupić. W taki sposób my przyjmujemy Klienta. Pozycjonujemy pełne frazy, w Adwords kierujemy na konkretny przedmiot, a na terenie Sklepu dbamy o przejrzystość.

Na stronie produktu większą czcionką znajduje się unikatowy tekst zawierający w krótkim opisie wszystkie informacje o produkcie w formie opisowej. Zastosowanie takiej formy pozwala częściej wykorzystać słowa kluczowe po których klient może trafić na stronę. Opis zawiera szczegółowe dane o produkcie oraz ogólne o danej kategorii. Zastosowanie dwóch wielkości czcionek pozwala na wyróżnienie tych dwóch rodzajów tekstów. Zdjęcie i rysunek produktu wraz z opinią są konieczne by wywołać odpowiedni efektu kupującego. Strona produktu powinna zawierać możliwie często wszystkie słowa kluczowe opisujące dany produkt i wykorzystywane w pozycjonowaniu. Musi zawierać frazy któe klient będzie wpisywał poszukując danego produktu w wyszukiwarce. Optymalizacja tekstu na stronie internetowej będzie polegać na sukcesywnym dodawaniu tych fraz, rozbudowywaniu treści co zaowocuje lepszymi wynikami w pozycjonowaniu SEO.

 

Komentarze (0)
Rzecz traktuje o psie
 Oceń wpis
   

Co zrobić aby piesek nie deptał i „nie znaczył” terenu przeznaczonego na uprawę iglaków? Zmierzyłem się z tym pytaniem gdy w ogrodzie pojawił się pies. Do tej pory miałem cały rządek różnych iglaków: szmaragdy i malutkie świerki. Nie chciałem, aby pies zaczął tam biegać i rozgrzebywać korę, lub co gorsza niszczył agrowłókninę, którą zabezpieczyłem przed chwastami teren, lub dokonywał tzw. znaczenia terenu. Ta tkanina jest na tyle delikatna że pazury zwierzaka łatwo by ją rozszarpały. 

Szukałem jakiegoś małego ogrodzenia, które w dyskretny sposób ogrodziłoby mi ten teren przed psem, a jednocześnie nie utrudniłoby mi dostępu do roślin.

Przeraziły mnie koszty jakie wydałbym na płotek trawnikowy z drewna w związku z zabezpieczeniem przed pleśnią, musiałbym to impregnować, malować… do siatki stalowej musiałbym kupić słupki oddzielnie i wcale nie wyglądałoby to ładnie.

Ale znalazłem mały płotek sztachetowy, trawnikowy, który na wysokości 50 cm i długości 2 metry skutecznie chroni moje rośliny i do tego jest ładny. Nie muszę go malować ani konserwować. Jest lekki i bardzo łatwy w montażu. Kupiłem go w Internecie. Dziś zabezpiecza moje iglaki przed pieskiem.

Ten i inne płotki dostępne są na stronie Sklepu Internetowego www.sklep.firmaskowronski.pl 

 

 

Komentarze (0)
Propozycja dla Firm montujących ogrodzenia - ogłoszenie
 Oceń wpis
   

OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM MONTUJĄCYCH OGRODZENIA

OFERUJEMY:
 

 • Udostępnienie systemu ogrodzeń z PVC produkowanych przez naszą firmę.
 • Szkolenie w zakresie montażu.
 • Szkolenie w zakresie stosowanej technologii.
 • Rysunki techniczne (wykonawcze) naszych wyrobów
 • Zlecenia montażowe od naszych klientów na terenie określonym w umowie
 • Umieszczenie na naszej stronie internetowej informacji o firmie współpracującej, oraz linki do tej firmy
 • Pierwszeństwo dostaw towarów produkowanych przez naszą firmę.
 • Wzory do celów reklamowych (częściowo bezpłatne, częściowo odpłatnie po cenach produkcyjnych)


OCZEKUJEMY:

 • Stosowania standardów jakościowej obsługi klienta stosowanych przez naszą firmę.
 • Szybkości realizacji zamówień.
 • Zachowania określonej, jakości pracy.
 • Promowania naszych wyrobów.
 • Obsługę powykonawczą.
 • Przekazywania wszelkich uwag dotyczących naszych wyrobów (również od klientów).


W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny +48 56 674 26 21 lub e-mail
 

Komentarze (0)
Reklama w nowoczesnym stylu
 Oceń wpis
   

W sieci WWW pojawia się coraz więcej reklam. Wraz z nimi coraz łatwiej dostępne są przeróżne materiały szkoleniowe o tym jak pisać skuteczne reklamy. Strona bierna i czynna, adresaci i poruszenie wyobraźni to tylko niektóre z elementów jakie powinna zawierac dobra reklama tekstowa. Zamiast publikować instrukcje co i jak, poniżej tekst takiej reklamy która będzie stopniowo publikowana w sieci.

Stworzyliśmy produkty skierowane do tych którzy myślą proekologicznie. Dla miłośników ogrodów, którym zależy na estetyce trwałości. Którzy lubią spędzać wolny czas w ogrodzie oddychając świeżym powietrzem rozkoszując się efektem własnej wyobraźni zrealizowanej przed ich oczyma. Nasza architektura ogrodowa daje Ci więcej czasu na radość przebywania z bliskimi. Cieszysz się bo nie musisz korzystać z chemicznych impregnatów do drewna, malować by zabezpieczać przed pleśnią i grzybami i pilnować aby Twoje dzieci nie zrobiły sobie krzywdy przypadkiem rozlewając pojemnik lub dotykając świeżo malowanego.

Otrzymujesz produkt który nie wymaga konserwacji, nie trzeba go malować, zabezpieczać, nie rdzewieje, nie jest wrażliwy na działanie grzybów i pleśni. Wytrzymały na zginanie dzięki dużej sprężystości, nie pęka, nie powstaną w nim drzazgi które mogą pokaleczyć Twoje pociechy.

Nasza architektura ogrodowa stworzona została dla tych którzy chcą więcej czasu poświęcić swoim bliskim oraz hobby. Jeśli interesujesz się bardziej pielęgnacją rododendronów niż zabezpieczaniem antykorozyjnym swoich płotków zobacz co możesz znaleźć w naszym sklepie.

Firma Skowroński – trwałe wyroby, trwałe kontakty

 

Komentarze (0)
Dyplom w Konkursie Internetowym
 Oceń wpis
   

W maju publikowaliśmy informację, że zakwalifikowaliśmy się do finału konkursu Lepsza Strona Tworzyw. Wówczas, w ocenie internautów otrzymaliśmy 10 pozycję w rankingu. W finale specjaliści z Plastech podnieśli naszą pozycję i znaleźliśmy się na 6 miejscu.

To dla nas duże wyróżnienie oraz gratyfikacja za czas jaki poświęciliśmy na tworzenie naszego wizerunku w World Wide Web. 

Strona internetowa była oceniana w następujących kategoriach:

A - Aktualność treści
B - Analiza techniczna
C - Jasność komunikatu
D - Innowacyjność komunikacji
E - Oglądalność strony
F - SEO
  

Otrzymaliśmy również Dyplom:


 

Komentarze (0)
Wyższość PVC nad drewnem
 Oceń wpis
   

Tak, tym stwierdzeniem chcę pogrzebać niektóre mity dotyczące tzw. plastiku. Każdy materiał ma swoje cechy, plusy i minusy, w konstrukcjach nośnych zawsze wykorzystuje się stal, wśród najbardziej estetycznych elementów zawsze są produkty z drewna. Dlatego porównanie ujmę tylko w aspekcie ogrodniczym. Co jest najbardziej narażone na działanie słońca i wody, ulega zniszczeniu poprzez użytkowanie? Odpowiadam, po namyśle: podłoga. A konkretnie podesty. Muszą być twarde, aby nie ulegać zniekształceniom, wytrzymałe na słońce i deszcz. Dlatego przecież stosuje się legary co 40 cm a pomiędzy deskami tarasowymi pozostawia się przerwę kilku milimetrów aby całość nie odkształcała się (gdy podczas częstych deszczów deska powiększa objętość) i odprowadzała wodę.

Dobiera się drewno, jak najtwardsze, najlepiej egzotyczne gdyż są najbardziej twarde np.: bangkirai, który jest twardszy od naszej sosny. Taką deskę należy zaimpregnować i pomalować aby zachowała swój kolor. Pod wpływam słońca drewno ściemnieje.

Przykładowy podest 30x30cmNatomiast podest wykonany z PVC jest równie twardy, ma gładką powierzchnię i nie zmienia koloru pod wpływem słońca. Dzięki barwieniu w masie można zastosować różne kolory czy to brąz, czy biel. Taki podest nie reaguje na działanie szkodników, czy gnicie.

Deska z drewna, impregnowana ciśnieniowo zachowuje swoje parametry do 7 lat, natomiast tarasy wykonane z polichlorku winylu są „wieczne”. Deski kompozytowe łączą cechy obydwu materiałów, ale niestety tylko zmniejszają wrażliwość na działanie pleśń, grzyby i szkodniki.

Na koniec porównam ceny. Deska sosnowa w najtańszych sklepach kosztuje do 10 zł za metr. Drzewo egzotyczne, wspomniany bangkirai 30zł/mb. Deska kompozytowa ok. 37zł/mb. Natomiast za balaskę z PVC zapłacimy 10 zł za metr bieżący. W obliczeniach przyjąłem ok. 10cm szerokości deski.

Pod wpływem zmian wilgotności powietrza PVC nie zmienia objętości, więc nie trzeba stosować przerw między deskami. Ponieważ balaska PVC ma zaokrąglone krawędzie, gdy jest wykorzystana jako podest sąsiadujące deski wytwarzają przestrzeń w której może być odprowadzana woda.

W zimie z desek tarasowych z drewna należy na bieżąco usuwać śnieg aby nie dopuścić do powstania oblodzonej warstwy. Nie można stosować soli, tłuste plamy i pleśń należy zmywać środkami zawierającymi chlor a nie rozpuszczalnikami. Natomiast podest z PVC i tarasy wykonane z tego materiału nie wymagają takich środków pielęgnacyjnych. Nie powstaje pleśń, a tłuszcz zmyjemy wodą ze zwykłym płynem do naczyń. Długo leżący śnieg czy przebywanie w wodzie nie wpływa w żaden sposób na zmianę właściwości balasek (są one wykorzystywane również jako ogrodzenie brodzików w basenach nadmorskich)

Aby ostatecznie pogrzebać drewno, przypomnę, że tylko impregnacja drewna pozwala przedłużyć jego trwałość gdy jest zakopane w ziemi. Natomiast balaska PVC może być wiele lat pod ziemią i nie trzeba jej wymieniać na nową. Zatem niech w ogródku znajdą się w ziemi balaski PVC oraz korzenie takich drzewek jak piękne japońskie wierzby czy polskie iglaki. Tym akcentem ekologicznym kończę życząc spędzenia wielu słonecznych chwil w ogrodzie, bynajmniej nie na konserwacji tarasów!

 

Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2017-10-06 13:37
xcxcx:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Do czoła dołóż sobie te żelzsko
2017-06-01 17:55
macis:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Da radę żelazkiem pochwyt podgrzać?
2015-02-12 20:07
wispawel12:
Nowe Poręczówki na zamówienie
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
O mnie
FirmaSkowronski
Trwałe Wyroby - Trwałe Kontakty: Przetwórstwo i Produkcja z PVC