Wielka Sprzedaż na Allegro!
 Oceń wpis
   

Allegro rozpoczeło wyprzedaż.

Na koniec sezonu rozpoczęli promocję polegającą na obniżeniu o połowę kosztów wystawienia przedmiotów w kategoriach dom i ogród.

Nasza Firma wystawiła swoje produkty w aukcjach na Allegro. Zapraszamy!

 

 

Komentarze (0)
Firma Skowroński na Allegro i eBay. Wprowadzenie PayPal
 Oceń wpis
   

Z radością pragniemy poinformować Szanownych Klientów że Firma Skowroński rozpoczęła sprzedaż swoich produktów na portalach aukcyjnych Allegro i eBay. W obydwu przypadkach zachowaliśmy nazwę Firma Skowroński pod którą klienci mogą znaleźc naszą firmę. Na Allegro reprezentuje nas sprzedający o nazwie "firmaskowronski", natomiast na eBay: "FirmaSkowronski". Informacja o zakupionym produkcie trafia do naszego działu handlowego i jest realizowana zgodnie z przyjętą opcją sprzedaży. Umożliwiamy wysyłkę towaru za pobraniem, przedpłatę, odbiór towaru na miejscu oraz internetowy system zakupów online PayPal.

 Aby zobaczyć aktualne oferty w serwisie Allegro wystarczy kliknąć poniższy link:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16961103

Obecnie oferujemy na wymienionych serwisach głównie węże ogrodowe wykonane z PVC. Stopniowo umożliwiać też będziemy kupującym inne nasze produkty włącznie z popularną sztachetą plastikową oraz wyrobami do montażu wykładzin podłogowych.

 Wraz z uruchomieniem  konta na eBay udostępniliśmy również Państwu nową formę płatności PayPal. Jest to przedpłacowa forma zakupów przez internet, która cieszy się dużą popularnością ze względów bezpieczeństwa. Informacje o tej formie transakcji można znaleźć na filmie znajdującym się pod adresem:

https://www.paypal-marketing.pl/wideoteka/jak_dziala_pp.html oraz na portalu www.paypal.pl

Ciesząc się Państwa dotychczasową lojalnością będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje i uwagi dotyczące obsługi i jakości naszych wyrobów.

 

Komentarze (0)
Jak dbać o trawnik?
 Oceń wpis
   


Siedząc na leżaku w ogródku zauważyłem  że mój trawnik miejscami zrobił się żółty. Dlaczego tak się dzieje? Co ma wpływ wygląd mojej trawy w ogrodzie?

Po pierwsze, dobrze utrzymany trawnik potrzebuje od 2-5 litrów wody na metr kwadratowy tygodniowo. Najlepiej podlewać wieczorem aby uniknąć strat spowodowanych odparowaniem wody. Można stosować nawozy, ale pamiętajmy nie mogą to być tylko nawozy azotowe. Specjalne składniki pozwalają zabezpieczyć  trawnik przed mchem lub chwastami.

Teren trawnika najlepiej jest odgrodzić od roślin aby łatwiej pielęgnować trawnik. W miejscach zacienionych, pod jałowcami, zwisającymi drzewami lepiej nie siać trawy gdyż trudniej będzie w te miejsca dojechać kosiarką. Brak słońca będzie miał wpływ na jakość takiej trawy. Okolice drzew i krzewów ozdobnych lepiej zabezpieczyć korą dekoracyjną.

Zabezpieczenie trawnika daje wiele korzyści. Zwierzęce odchody, w których znajdują się duże dawki azotu mogą spalić trawę, lub drzewka ozdobne. Efektem takiego działania jest właśnie żółknięcie trawnika.

Balaska PlastikowaPonadto można na brzegu trawnika położyć Listwę Plastikową po której koła kosiarki przejadą podczas koszenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu trawnik będzie dokładnie skoszony przy brzegach a na chodniku nie będą rosły trawy. Do takiej długiej i prostej sztachety plastikowej można przymocować pół metrową siatkę zabezpieczającą przed kretami. Dzięki temu w ogródku nie znajdziemy wykopanej ziemi przez gryzonie. Taka Balaska Plastikowa nie gnije w ziemi, nie trzeba jej malować, jest estetyczna i tania. Wzdłuż niej można postawić mały Płotek Farmerski który zabezpieczy przed pieskami – na wysokości 50 cm, lub większymi psami – płotki wykonujemy nawet do 110 cm wysokości.

Płotek Farmerski

 

Komentarze (0)
Głos o rakotwórczości PVC
 Oceń wpis
   

Kto twierdzi że PVC jest rakotwórcze?

Podczas realizacji jednego z zamówień w naszym Sklepie Internetowym otrzymaliśmy zapytanie przemiłej klientki dotyczące szkodliwości tworzyw sztucznych wykonanych z PVC. Ponieważ to pytanie powtarza się stosunkowo często poruszymy tę kwestię w naszym blogu.

Pogląd jakoby PVC jest rakotwórcze ma dość starą datę. Jednakże jeśli spojrzeć na Wikipedię, nie znajdujemy tam żadnej informacji o jego szkodliwości.
Polichlorek winylu wykorzystuje się

 • w budownictwie: do produkcji wykładzin podłogowych, stolarki okiennej i drzwiowej, akcesoriów (w postaci różnych listew wykończeniowych), rur i kształtek do wykonywania instalacji w budynkach, jako elewacja (siding) itp. Również z PVC wykonywane są folie basenowe.
 • w medycynie: dreny, sondy, cewniki, strzykawki
 • w energetyce: materiał elektroizolacyjny
 • w reklamie: breloki, gadżety
 • do wyrobu opakowań (głównie przezroczystych) do cieczy i proszków używanych w gospodarstwie domowym i kosmetyce
 • jako igelit, stosowany do pokrywania nawierzchni skoczni narciarskich, stoków zjazdowych, peronów kolejek linowych i wyciągów narciarskich
 • wytwarza się z niego płyty gramofonowe, potocznie zwane winylowymi
 • w sporcie: do pokrywania boisk piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej, halowej piłki nożnej
 • do wyrobu kart ID (bankomatowych, dostępu, rozliczania czasu pracy)
 • do wyrobu folii dachowych

W sieci WWW znajdujemy wiele głosów przeciwnych PVC. Do najczęstszych zarzutów należą:

 • Jest to produkt który nie ulega biodegradacji -  ale zarazem jest to produkt całkowicie ulegający recyklingowi. Można go przerabiać bez końca!
 • Podczas palenia wydzielają się szkodliwe substancje – palenie jest przedstawiane jako sposób usuwania odpadów, podczas gdy zapominamy że można go wykorzystać ponownie.

Na szczególną uwagę zasługuje pismo do Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego. Dyrektor PlasticsEurope przypomina w nim że PVC jest najlepiej zbadanym materiałem z racji zarzutów o rakotwórczość i jak do tej pory nie znaleziono żadnych dowodów, którr nakazywałyby zmniejszenie jego wykorzystania w przemyśle.

Nasze ponad 50 letnie doświadczenie związane z PVC sprawia, że jest to jeden z najdokładniej przebadanych i sprawdzonych materiałów na świecie. Udowodniono że jest to materiał bezpieczny w stosowaniu, a przemysł z pełnym przekonaniem pracuje nad jego dalszym ulepszaniem – powiedział Wilfried Haensel dyrektor wykonawczy PlasticsEurope (źródło: Plast News 06/2010)

 

Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2017-10-06 13:37
xcxcx:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Do czoła dołóż sobie te żelzsko
2017-06-01 17:55
macis:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Da radę żelazkiem pochwyt podgrzać?
2015-02-12 20:07
wispawel12:
Nowe Poręczówki na zamówienie
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
O mnie
FirmaSkowronski
Trwałe Wyroby - Trwałe Kontakty: Przetwórstwo i Produkcja z PVC