Atest Higieniczny na Poręczówkę, Listwy i Sznur
 Oceń wpis
   

Publikujemy kolejny z naszych Atestów Higienicznych wydany przez PZH w Warszawie.

Dotyczy on takich wyrobów jak:

Okładzina (listwa) Poręczowa służy do pokrycia płaskownika stalowego o wymiarach 40x8 lub 40x6 zastosowanego jako nakładka na poręcz.  Poręczówka znana jest również pod nazwą pochwyt, pochwyt na poręcz. Oferowana w kolorach: Zielony, Czarny, Brąz, Zielony, Niebieski, Sosna, Popiel jasny i ciemny. Zapraszamy do naszego Sklepu Internetowego

Sznury do spawania wykonano z plastyfikowanego polichlorku winylu. Sznury Spawalnicze do wykładzin PVC produkowane są w kolorze czarnym.  Przeznaczone są do łączenia wykładzin i płytek podłogowych wykonanych z PVC. Dostępny w kolorach: Czarny, Brązowy, Popiel, Biały. Zawiera 130 metrów w szpulce. Średnica 4mm. Można go nabyć w naszym Sklepie Internetowym

Listwy Zwykłe, Przypodłogowe Przyścienne są stosowane podczas montażu wykładzin PVC.
Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom oferujemy wiele kolorów, które możesz otrzymać w postaci wzornika. Dzieki temu Ty decydujesz jaka listwa trafi do Ciebie. Można je nabyć w naszym Sklepie Internetowym. 
 

 

Komentarze (0)
Atest Higieniczny na Wyobleniówkę i Wkładkę
 Oceń wpis
   

Nasi klienci podczas realizacji zamówień proszą nas o przesłanie ważnych dokumentów. Przedstawiamy Atest Higieniczny na Listwę Wyobleniową oraz Wkładkę tłumiącą do obejm na rurę.

Listwa Wyobleniowa

Podczas układania wykładzin PVC metodą wywijania ich na ścianę, mają zastosowanie listwy wyobleniowe, dzięki którym uzyskuje się promienie bez załamań wykładziny.
Wyobleniówki mają za zadanie również wypełnienie pustki pomiędzy podłogą a ścianą.
Listwę Wyobleniową 25x25 stosuje się do wykładzin grubych i sztywnych.
Listwę Wyobleniową 15x15 do wykładzin cienkich i miękkich.
 

 

Wkładki tłumiące do obejm na rury wykonane są z plastyfikowanego PVC.
  Mają za zadanie tłumienie wibracji mechanicznych i akustycznych występujących w instalacjach hydraulicznych, wentylacyjnych i gazowych. Można je nabyc w naszym Sklepie Internetowym.
 

 

 

Atest Higieniczny

 

Komentarze (0)
Pulweryzacja PVC czyli proszkowanie
 Oceń wpis
   

Pulweryzujemy (proszkujemy) PVC twarde i miękkie.

Posiadamy pulweryzator z całym zestawem odciągów, cyklonów i wymiennych sit. Rozbudowany system chłodzenia pulweryzatora gwarantuje dużą wydajność i jakość materiału wyjściowego.
 
Wielkość ziarna ustalamy indywidualnie według potrzeb Klienta.

S kontaktuj się z nami aby dowiedzieć się wiecej: 686 088 844
 

Komentarze (0)
Regranulacja PVC
 Oceń wpis
   

Regranulacja, podobnie jak sama granulacja jest to proces tworzenia granulek - drobnych, regularnych ziaren substancji. Proces ten odbywa się za pomocą maszyny przetwórczej zwanej wytłaczarką oraz narzędzia zwanego głowicą granulującą.
Regranulacja ma na celu odzyskiwanie odpadów poprodukcyjnych i poużytkowych. Materiał odpadowy po odpowiednim uszlachetnieniu staje się pełnowartościowym surowcem do określonych zastosowań.


Frima Skowroński specjalizuje się zarówno w produkcji granulatów jak i wykonuje usługę regranulacji polichlorku winylu PVC. Opracowaliśmy Proces Technologiczny Produkcji Regranulatu, który pozwala osiągnąć bardzo wysokiej jakości regranulat. Dzięki temu naszym klientom możemy oferować również usługi kruszenia, mielenia oraz pulweryzacji.

Dla Twoich potrzeb nowoczesne maszyny do granulacji oraz nasz Proces Technologiczny Produkcji Regranulatu pozwala osiągnąć wysoką jakość produktu pomimo iż surowcem może być tylko odpad poprodukcyjny lub poużytkowy: zlepy, przemiał, dry blend itp.

Granulujemy PVC miękkie i twarde. Posiadamy możliwość uszlachetniania PVC przez: zmiękczanie, barwienie, napełnianie, dodawanie środków smarnych itd. Posiadamy młynki, kruszarki i maszyny do cięcia przy pomocy których możemy oferować kompletny zakres usług związanych z przetwórstem PVC.

Wyślij do nas wiadomość a my skontaktujemy się z Tobą, lub zadzwoń do nas: 56 674 26 21

Oferujemy również wysokiej jakości granulaty, które na życzenie klienta wykonujemy według wskazanej twardości i przeznaczenia.


 

Komentarze (1)
Głos o rakotwórczości PVC
 Oceń wpis
   

Kto twierdzi że PVC jest rakotwórcze?

Podczas realizacji jednego z zamówień w naszym Sklepie Internetowym otrzymaliśmy zapytanie przemiłej klientki dotyczące szkodliwości tworzyw sztucznych wykonanych z PVC. Ponieważ to pytanie powtarza się stosunkowo często poruszymy tę kwestię w naszym blogu.

Pogląd jakoby PVC jest rakotwórcze ma dość starą datę. Jednakże jeśli spojrzeć na Wikipedię, nie znajdujemy tam żadnej informacji o jego szkodliwości.
Polichlorek winylu wykorzystuje się

 • w budownictwie: do produkcji wykładzin podłogowych, stolarki okiennej i drzwiowej, akcesoriów (w postaci różnych listew wykończeniowych), rur i kształtek do wykonywania instalacji w budynkach, jako elewacja (siding) itp. Również z PVC wykonywane są folie basenowe.
 • w medycynie: dreny, sondy, cewniki, strzykawki
 • w energetyce: materiał elektroizolacyjny
 • w reklamie: breloki, gadżety
 • do wyrobu opakowań (głównie przezroczystych) do cieczy i proszków używanych w gospodarstwie domowym i kosmetyce
 • jako igelit, stosowany do pokrywania nawierzchni skoczni narciarskich, stoków zjazdowych, peronów kolejek linowych i wyciągów narciarskich
 • wytwarza się z niego płyty gramofonowe, potocznie zwane winylowymi
 • w sporcie: do pokrywania boisk piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej, halowej piłki nożnej
 • do wyrobu kart ID (bankomatowych, dostępu, rozliczania czasu pracy)
 • do wyrobu folii dachowych

W sieci WWW znajdujemy wiele głosów przeciwnych PVC. Do najczęstszych zarzutów należą:

 • Jest to produkt który nie ulega biodegradacji -  ale zarazem jest to produkt całkowicie ulegający recyklingowi. Można go przerabiać bez końca!
 • Podczas palenia wydzielają się szkodliwe substancje – palenie jest przedstawiane jako sposób usuwania odpadów, podczas gdy zapominamy że można go wykorzystać ponownie.

Na szczególną uwagę zasługuje pismo do Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego. Dyrektor PlasticsEurope przypomina w nim że PVC jest najlepiej zbadanym materiałem z racji zarzutów o rakotwórczość i jak do tej pory nie znaleziono żadnych dowodów, którr nakazywałyby zmniejszenie jego wykorzystania w przemyśle.

Nasze ponad 50 letnie doświadczenie związane z PVC sprawia, że jest to jeden z najdokładniej przebadanych i sprawdzonych materiałów na świecie. Udowodniono że jest to materiał bezpieczny w stosowaniu, a przemysł z pełnym przekonaniem pracuje nad jego dalszym ulepszaniem – powiedział Wilfried Haensel dyrektor wykonawczy PlasticsEurope (źródło: Plast News 06/2010)

 

Komentarze (0)
PVC kontra drewno
 Oceń wpis
   

O wyższości PVC nad drewnem 

Tak, tym stwierdzeniem chcę pogrzebać niektóre mity dotyczące tzw. plastiku. Każdy materiał ma swoje cechy, plusy i minusy, w konstrukcjach nośnych zawsze wykorzystuje się stal, wśród najbardziej estetycznych elementów zawsze są produkty z drewna. Dlatego porównanie ujmę tylko w aspekcie ogrodniczym. Co jest najbardziej narażone na działanie słońca i wody, ulega zniszczeniu poprzez użytkowanie? Odpowiadam, po namyśle: podłoga. A konkretnie podesty. Muszą być twarde, aby nie ulegać zniekształceniom, wytrzymałe na słońce i deszcz. Dlatego przecież stosuje się legary co 40 cm a pomiędzy deskami tarasowymi pozostawia się przerwę kilku milimetrów aby całość nie odkształcała się (gdy podczas częstych deszczów deska powiększa objętość) i odprowadzała wodę.

Dobiera się drewno, jak najtwardsze, najlepiej egzotyczne gdyż są najbardziej twarde np.: bangkirai, który jest twardszy od naszej sosny. Taką deskę należy zaimpregnować i pomalować aby zachowała swój kolor. Pod wpływam słońca drewno ściemnieje.

Natomiast podest wykonany z PVC jest równie twardy, ma gładką powierzchnię i nie zmienia koloru pod wpływem słońca. Dzięki barwieniu w masie można zastosować różne kolory czy to brąz, czy biel. Taki podest nie reaguje na działanie szkodników, czy gnicie.

Deska z drewna, impregnowana ciśnieniowo zachowuje swoje parametry do 7 lat, natomiast tarasy wykonane z polichlorku winylu są „wieczne”. Deski kompozytowe łączą cechy obydwu materiałów, ale niestety tylko zmniejszają wrażliwość na działanie pleśń, grzyby i szkodniki.

Na koniec porównam ceny. Deska sosnowa w najtańszych sklepach kosztuje do 10 zł za metr. Drzewo egzotyczne, wspomniany bangkirai 30zł/mb. Deska kompozytowa ok. 37zł/mb. Natomiast za balaskę z PVC zapłacimy 10 zł za metr bieżący. W obliczeniach przyjąłem ok. 10cm szerokości deski.

Pod wpływem zmian wilgotności powietrza PVC nie zmienia objętości, więc nie trzeba stosować przerw między deskami. Ponieważ balaska PVC ma zaokrąglone krawędzie, gdy jest wykorzystana jako podest sąsiadujące deski wytwarzają przestrzeń w której może być odprowadzana woda.

W zimie z desek tarasowych z drewna należy na bieżąco usuwać śnieg aby nie dopuścić do powstania oblodzonej warstwy. Nie można stosować soli, tłuste plamy i pleśń należy zmywać środkami zawierającymi chlor a nie rozpuszczalnikami. Natomiast podest z PVC i tarasy wykonane z tego materiału nie wymagają takich środków pielęgnacyjnych. Nie powstaje pleśń, a tłuszcz zmyjemy wodą ze zwykłym płynem do naczyń. Długo leżący śnieg czy przebywanie w wodzie nie wpływa w żaden sposób na zmianę właściwości balasek (są one wykorzystywane również jako ogrodzenie brodzików w basenach nadmorskich)

Aby ostatecznie pogrzebać drewno, przypomnę, że tylko impregnacja drewna pozwala przedłużyć jego trwałość gdy jest zakopane w ziemi. Natomiast balaska PVC może być wiele lat pod ziemią i nie trzeba jej wymieniać na nową. Zatem niech w ogródku znajdą się w ziemi balaski PVC oraz korzenie takich drzewek jak piękne japońskie wierzby czy polskie iglaki (przykładowo w postaci Pergoli Prostej). Tym akcentem ekologicznym kończę życząc spędzenia wielu słonecznych chwil w ogrodzie, bynajmniej nie na konserwacji tarasów!


 

Komentarze (0)
Wyższość PVC nad drewnem
 Oceń wpis
   

Tak, tym stwierdzeniem chcę pogrzebać niektóre mity dotyczące tzw. plastiku. Każdy materiał ma swoje cechy, plusy i minusy, w konstrukcjach nośnych zawsze wykorzystuje się stal, wśród najbardziej estetycznych elementów zawsze są produkty z drewna. Dlatego porównanie ujmę tylko w aspekcie ogrodniczym. Co jest najbardziej narażone na działanie słońca i wody, ulega zniszczeniu poprzez użytkowanie? Odpowiadam, po namyśle: podłoga. A konkretnie podesty. Muszą być twarde, aby nie ulegać zniekształceniom, wytrzymałe na słońce i deszcz. Dlatego przecież stosuje się legary co 40 cm a pomiędzy deskami tarasowymi pozostawia się przerwę kilku milimetrów aby całość nie odkształcała się (gdy podczas częstych deszczów deska powiększa objętość) i odprowadzała wodę.

Dobiera się drewno, jak najtwardsze, najlepiej egzotyczne gdyż są najbardziej twarde np.: bangkirai, który jest twardszy od naszej sosny. Taką deskę należy zaimpregnować i pomalować aby zachowała swój kolor. Pod wpływam słońca drewno ściemnieje.

Przykładowy podest 30x30cmNatomiast podest wykonany z PVC jest równie twardy, ma gładką powierzchnię i nie zmienia koloru pod wpływem słońca. Dzięki barwieniu w masie można zastosować różne kolory czy to brąz, czy biel. Taki podest nie reaguje na działanie szkodników, czy gnicie.

Deska z drewna, impregnowana ciśnieniowo zachowuje swoje parametry do 7 lat, natomiast tarasy wykonane z polichlorku winylu są „wieczne”. Deski kompozytowe łączą cechy obydwu materiałów, ale niestety tylko zmniejszają wrażliwość na działanie pleśń, grzyby i szkodniki.

Na koniec porównam ceny. Deska sosnowa w najtańszych sklepach kosztuje do 10 zł za metr. Drzewo egzotyczne, wspomniany bangkirai 30zł/mb. Deska kompozytowa ok. 37zł/mb. Natomiast za balaskę z PVC zapłacimy 10 zł za metr bieżący. W obliczeniach przyjąłem ok. 10cm szerokości deski.

Pod wpływem zmian wilgotności powietrza PVC nie zmienia objętości, więc nie trzeba stosować przerw między deskami. Ponieważ balaska PVC ma zaokrąglone krawędzie, gdy jest wykorzystana jako podest sąsiadujące deski wytwarzają przestrzeń w której może być odprowadzana woda.

W zimie z desek tarasowych z drewna należy na bieżąco usuwać śnieg aby nie dopuścić do powstania oblodzonej warstwy. Nie można stosować soli, tłuste plamy i pleśń należy zmywać środkami zawierającymi chlor a nie rozpuszczalnikami. Natomiast podest z PVC i tarasy wykonane z tego materiału nie wymagają takich środków pielęgnacyjnych. Nie powstaje pleśń, a tłuszcz zmyjemy wodą ze zwykłym płynem do naczyń. Długo leżący śnieg czy przebywanie w wodzie nie wpływa w żaden sposób na zmianę właściwości balasek (są one wykorzystywane również jako ogrodzenie brodzików w basenach nadmorskich)

Aby ostatecznie pogrzebać drewno, przypomnę, że tylko impregnacja drewna pozwala przedłużyć jego trwałość gdy jest zakopane w ziemi. Natomiast balaska PVC może być wiele lat pod ziemią i nie trzeba jej wymieniać na nową. Zatem niech w ogródku znajdą się w ziemi balaski PVC oraz korzenie takich drzewek jak piękne japońskie wierzby czy polskie iglaki. Tym akcentem ekologicznym kończę życząc spędzenia wielu słonecznych chwil w ogrodzie, bynajmniej nie na konserwacji tarasów!

 

Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2017-10-06 13:37
xcxcx:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Do czoła dołóż sobie te żelzsko
2017-06-01 17:55
macis:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Da radę żelazkiem pochwyt podgrzać?
2015-02-12 20:07
wispawel12:
Nowe Poręczówki na zamówienie
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
O mnie
FirmaSkowronski
Trwałe Wyroby - Trwałe Kontakty: Przetwórstwo i Produkcja z PVC