Serce Ogrodu
 Oceń wpis
   


Trawnik to zielone serce ogrodu. Nie tylko dekoruje zieloną miękką darnią, miłą w dotyku gołych stóp i efektywnie wyglądającą na tle całego ogrodu. Otaczając nasz dom lub altanę trawnik zatrzymuje pył i kurz działając jak naturalny filtr. Zapylenia te są co rano dzięki rosie przekazywane do gleby.

Nie bez powodu chcemy zwrócić uwagę na ochronę naszego serca ogrodu. Popularne ogrodzenia ze stali wymagają corocznego stosowania farb antykorozyjnych podkładowych i napowierzchniowych. Ewentualnie dostępne są farby droższe które można położyć  na rdzę i są zarazem farbą podkładową i napowierzchniową . Mimo wszystko nie jest to rozwiązanie stałe, zabiegi te należy powtarzać wielokrotnie co roku.  Warto przemyśleć  nasz wybór i spojrzeć na inne materiały z jakich może być zbudowane ogrodzenie.

Ogrodzenie drewniane? Sztachety, o czym nie każdy pamięta, należy malować lakierem do drewna do czasu aż przestaną być zdolne do wchłaniania większej ilości. A zabieg powtarzać co roku.

Jest jeszcze przynajmniej jedna możliwość. Ogrodzenie które co roku nie trzeba malować, nie trzeba konserwować. Ogrodzenie na którym nie znajdzie się ani rdza, ani pleśń. Ogrodzenie które jest odporne na działanie wilgoci i wody. Odporne na działanie słońca, sprężyste i wytrzymałe. Nie próchnieje, nie koroduje.  A co więcej,  w miejscach głośnych, przy ulicach, ogrodzenie to jest dobrym izolatorem hałasu.

 

Ogrodzenie wykonane z polskich sztachet z polichlorku winylu. Popularne PVC, z jakiego wykonuje się np. rury kanalizacyjne odporne na środki chemiczne, mróz i duże różnice temperatur. Kolorowe, w elementach nośnych często wzmacniane dodatkowo przekrojem stalowym.  O specjalnej strukturze, dość grube i wytrzymałe aby służyć za szczebel do ławki oraz sztachetę do przęsła.

Aby samemu się przekonać o wartości sztachety plastikowej dokonaj zakupu w naszym Sklepie Internetowym.

 

Komentarze (1)
Pora na iglaki!
 Oceń wpis
   


Garść wskazówek dotyczących sadzenia iglaków

  • Iglaki kupowane są obecnie w pojemnikach, plastikowych doniczkach.
  • Należy sprawdzić przed zakupem czy jest przyrośnięta bryła korzeniowa, 
  • Zakwasić ziemie torfem - po wykopaniu dołka dosypać torfu zmieszanego z ziemią
  • Dosypać specjalny nawóz do iglaków, np. długodziałający. Do rośliny o wysokości 1m  - ok. 50 g nawozu
  • Nawóz rozsypać wokół rośliny
  • Podlać
  • Rozsypać korę, która ma za zadanie trzymanie wilgoci oraz uniemożliwienie rozwoju chwastów

A co z chorobami? Najczęściej spotykane choroby iglaków

  • Igły brunatne?  To najprawdopodobniej Fytoftoroza- spryskać preparatem na fytoftorozę np.  Alliette
  • Iglak pokryty pajęczyną? Czyżby to były pajęczaki? To najprawdopodobniej przędziorki - zastosować np. Polysect
  • Jak pozbyć się chwastów wkoło iglaków? Jeśli to nie są iglaki leżące, wówczas jesienią, po okresie wegetacji można zastosować Roundup. Spryskuje się nim liście. Lub zastosować mazacz, którym wystarczy kilka liści posmarować Roundupem.

A na zakończenie

Aby zabezpieczyć iglaki przed zwierzętami lub aby nadać im miłe otoczenie warto otoczyć je ładnym kolorowym płotkiem. Płotek sztachetowy koloru brązowego nie tylko zabezpieczy przed  zwierzętami ale i udekoruje Twój ogród. Płotki 2 metrowe, lub 1 metrowe zwykle wkopywane są w ziemie na 20 cm. Wysokość od 30 cm do 150cm. Zapraszamy do naszego Sklepu Internetowego.

 

Komentarze (0)
Walentynki albo Wietrzenie Magazynów
 Oceń wpis
   

Każdy sposób jest dobry aby wypromować swoje produkty.

Na Walentynki Na Wiosnę 50 % Taniej!

Prawdziwe wietrzenie magazynów!

 

Jeśli masz Ogród w którym chcesz aby rosły kwiaty, w którym planujesz posadzić np. Pnącą Różę - już dziś pomyśl o Pergoli Skośnej! Pergola o wysokości 138 cm doskonale wyeksponuje Twoje kwiaty i pozwoli pokazać całe jej piękno. Pergola w cenie 24,67zł!

 

Ponadto oferujemy w obniżce 50% Płotki! 

 

Trawnik - trzeba ogrodzić! Planujesz na wiosne posiać trawę? Chcesz aby ładnie rosła? Zabezpiecz ją przed niepożadanymi gośćmi Płotkiem Sztachetowym naszej produkcji. Płotek sztachetowy 100 x 80 cm w cenie 59,01zł,teraz tylko 29,51zł

 Firma Skowroński - Płotek Sztachetowy

Zamierzasz posadzić wiosną w swoim ogródku kilka kwiatków? Przejrzałeś już dostępne nawozy, upatrzyłeś już odpowiednie miejsce? Jeśli już wiesz co tam posadzisz, nie zapomnij postawić ładnego, niskiego, dekoracyjnego Białego Płotka Farmerskiego! Pamiętaj że drobne rośliny są bardzo wrażliwe na nadmiar azotu dostarczanego przez psy sąsiadów. Płotek farmerski 100 x 50 cm w cenie 31,33zł, teraz tylko 15,62zł

 Firma Skowroński - Płotek Farmerski

Przegladałeś już projekt swojego ogrodu? Tam gdzie posadzisz iglaki, które na wiosnę najlepiej się przyjmują rozsypiesz również korę dekoracyjną. Ten pomysł jest świetny, ale pamiętaj że kora ma dużo różnych zapachów które przyciągają zwierzęta. Dlatego zabezpiecz teren z iglakami Płotkiem Farmerskim naszej produkcji. Płotek farmerski 100 x 50 cm w cenie 31,33zł, teraz tylko 15,62zł

 Firma Skowroński Płotki Farmerskie

Wszystkie produkty w dwóch kolorach: Biały i Brązowy.

Dostępne w ograniczonej liczbie sztuk.

Producent: Firma Skowroński.

 

Komentarze (0)
Jak dbać o trawnik?
 Oceń wpis
   


Siedząc na leżaku w ogródku zauważyłem  że mój trawnik miejscami zrobił się żółty. Dlaczego tak się dzieje? Co ma wpływ wygląd mojej trawy w ogrodzie?

Po pierwsze, dobrze utrzymany trawnik potrzebuje od 2-5 litrów wody na metr kwadratowy tygodniowo. Najlepiej podlewać wieczorem aby uniknąć strat spowodowanych odparowaniem wody. Można stosować nawozy, ale pamiętajmy nie mogą to być tylko nawozy azotowe. Specjalne składniki pozwalają zabezpieczyć  trawnik przed mchem lub chwastami.

Teren trawnika najlepiej jest odgrodzić od roślin aby łatwiej pielęgnować trawnik. W miejscach zacienionych, pod jałowcami, zwisającymi drzewami lepiej nie siać trawy gdyż trudniej będzie w te miejsca dojechać kosiarką. Brak słońca będzie miał wpływ na jakość takiej trawy. Okolice drzew i krzewów ozdobnych lepiej zabezpieczyć korą dekoracyjną.

Zabezpieczenie trawnika daje wiele korzyści. Zwierzęce odchody, w których znajdują się duże dawki azotu mogą spalić trawę, lub drzewka ozdobne. Efektem takiego działania jest właśnie żółknięcie trawnika.

Balaska PlastikowaPonadto można na brzegu trawnika położyć Listwę Plastikową po której koła kosiarki przejadą podczas koszenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu trawnik będzie dokładnie skoszony przy brzegach a na chodniku nie będą rosły trawy. Do takiej długiej i prostej sztachety plastikowej można przymocować pół metrową siatkę zabezpieczającą przed kretami. Dzięki temu w ogródku nie znajdziemy wykopanej ziemi przez gryzonie. Taka Balaska Plastikowa nie gnije w ziemi, nie trzeba jej malować, jest estetyczna i tania. Wzdłuż niej można postawić mały Płotek Farmerski który zabezpieczy przed pieskami – na wysokości 50 cm, lub większymi psami – płotki wykonujemy nawet do 110 cm wysokości.

Płotek Farmerski

 

Komentarze (0)
Jak właściwie pozycjonować. Niewłaściwe linki do Allegro
 Oceń wpis
   

W jednym z ostatnich postów pisałem o skutecznym języku reklamy. Nie zamierzam przekazywać tutaj teorii na ten temat. Pokażę po prostu jak ja to robię w Firmie Skowroński. 

Można wyróżnić dwa rodzaje informacji: pierwszą, która jest nią sensu stricte i drugą która ma wywołać  odpowiednie reakcje zakupowe u klienta. Pierwsza ma charakter głównie informacyjny, druga ma odpowiedzieć na potrzeby zakupowe klienta. Oto case study:

Jako klient poszukuję małego płotka do mojego ogródka. Ma on oddzielić trawnik od kwiatków. Wiedząc że im więcej wpiszę informacji w Google tym lepsze wyniki znajdę.
Wpisuję następującą frazę:

płotek trawnikowy mały

wyniki wyszukiwania

W wynikach wyszukiwania na początku wyświetlają mi się następujące teksty płatnych reklam: Tymczasowe ogrodzenie, Allegro i Plotka. Już pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić że osoba, która je ustawiła w Adwords nie była zbyt kompetentna: link do gry, do allegro, oraz, do tymczasowych ogrodzeń. Zobaczmy gdzie przeniosą mnie linki sponsorowane, choć przypuszczam że klient łatwo zakwalifikuje je jako mało wartościowe.

Nie chcę grać w jakaś grę plotka, nie chcę też montować tymczasowych ogrodzeń. W przypadku linku sponsorowanego do Allegro kliknięcie w niego przeniosło mnie tylko do kategorii Ogród w Allegro. Tymczasem wystarczyłoby frazę płotek wpisac w reklamie AdWords tak, aby klikającego od razu przenieść na tę grupę wyrobów. Wówczas klient miałby listę płotków znalezionych w Ogrodzie na Allegro. To jest proste i wymaga jedynie wiecej czasu i precyzji. Łatwo można kupić jedno kliknięcie, ale nie oczekujmy aby klient musiał klikać wielokrotnie a co więcej ponownie wpisywał czego poszukuje gdy już znajdzie się na powierzchni sprzedaży. O ile w hipermarketach pieczywo zwykle jest na samym końcu sklepu i aby do niego dojść trzeba przedostać się przez RTV, odzież aby kupić chleb, o tyle w sklepie internetowym zakupy mają być prostsze i od razu doprowadzać do szukanego produktu. Wiadomo że można kupić jedno kliknięcie, ale jedno kliknięcie ma zaprowadzić do szukanego produktu a nie tylko do sklepu. Najwyrażniej pracownicy Allegro niezbyt precyzyjnie komponują swoje reklamy AdWords. Wszystkie linki sponsorowane w tych wynikach wyszukiwania nie były adekwatne do szukanej treści. Klient zniechęca się do klikania w nie i zarazem traci zaufanie do linków sponsorowanych uważając je za mało wartościowe. Tak kiepska jakość reklam kierowanych do Allegro pogarsza wizerunek wszystkich linków sponsorowanych. Dodam że Firma Skowroński również korzysta z reklam AdWords, ale o tym jak to robię napiszę innym razem.

 Dlatego mój link ma za zadanie od razu przenieść klienta  na wspomniany wyrób a nie tylko na główną stronę sklepu, albo stronę kategorii produktów.  Na pierwszej pozycji widzę:

Sklep. Firma Skowroński. Tworzywa Sztuczne w Budownictwie ...
Płotek ogrodowy, sztachetowy, trawnikowy, w kolorze białym, brązowym lub
czarnym , wykonany z tworzywa sztucznego. Wysoki na 50cm, długi 100cm. ...
www.sklep.firmaskowronski.pl/Architektura_Ogrodowa-k6-0-3-default.html 

 

Frazy płotek i trawnikowy są pogrubione. Najwyraźniej żaden inny handlarz nie wykorzystuje obydwu słów do pozycjonowania. Na pierwszym miejscu wyświetla mi się od razu nazwa Sklepu wraz z charakterystyką produktu, jego kolor, rodzaj, wykonanie a nawet wielkość. Jako klient wiem już co kryje się pod tym linkiem  i wiem że jest to to, czego szukam. W wynikach wyszukiwania powinienem widzieć pogrubioną nazwę produktu którego szukam wraz z krótkim jego opisem, wymiarami, kolorem aby klient wiedział że ten link odpowiada jego kryteriom wyszukiwania. Aby to osiągnąć na stronie docelowej powinien znajdować się tak opisany tekst, który  google umieści w dwóch pierwszych linijkach w wyszukiwarce.

 Na drugiej pozycji znajduję artykuł na forum społecznościowym o tzw. psim problemie, w którym mogę przeczytać jak wykorzystano ten płotek do zabezpieczenia przed psami. Artykuł napisałem niedawno i opublikowałem go w kilku forach społecznościowych. Stąd aż dwa wyniki wyszukiwania wskazują na niego. Artykuł jest nowy i znajduje się w kilku miejscach w sieci, dlatego Google uważa go za ważnego i wartościowego.  Ten sam artykuł znajduje się w tym miejscu na bblogu. Ponieważ wszędzie są one identyczne wskazują na jednego autora, a co z tym się wiąże na jedną firmę, tę, która produkuje wspomniane płotki.

W taki sposób można legalnie wykorzystywać fora społecznościowe, które poza przypadkami sponsorów nie pozwalają na publikowanie linków lub reklam innych firm. Fora internetowe cieszą się dużą oglądalnością, google indeksując wpisane tam treści może wzmocnić popularnośc fraz, które w danym momencie reklamujemy. Ta kwestia wymagałaby szerszego rozwinięcia, które teraz pominę.  

Zatem jako klient wchodzę na wymieniony link i znajduję się na stronie sklepu internetowego gdzie mogę wspomniany towar kupić. W taki sposób my przyjmujemy Klienta. Pozycjonujemy pełne frazy, w Adwords kierujemy na konkretny przedmiot, a na terenie Sklepu dbamy o przejrzystość.

Na stronie produktu większą czcionką znajduje się unikatowy tekst zawierający w krótkim opisie wszystkie informacje o produkcie w formie opisowej. Zastosowanie takiej formy pozwala częściej wykorzystać słowa kluczowe po których klient może trafić na stronę. Opis zawiera szczegółowe dane o produkcie oraz ogólne o danej kategorii. Zastosowanie dwóch wielkości czcionek pozwala na wyróżnienie tych dwóch rodzajów tekstów. Zdjęcie i rysunek produktu wraz z opinią są konieczne by wywołać odpowiedni efektu kupującego. Strona produktu powinna zawierać możliwie często wszystkie słowa kluczowe opisujące dany produkt i wykorzystywane w pozycjonowaniu. Musi zawierać frazy któe klient będzie wpisywał poszukując danego produktu w wyszukiwarce. Optymalizacja tekstu na stronie internetowej będzie polegać na sukcesywnym dodawaniu tych fraz, rozbudowywaniu treści co zaowocuje lepszymi wynikami w pozycjonowaniu SEO.

 

Komentarze (0)
Rzecz traktuje o psie
 Oceń wpis
   

Co zrobić aby piesek nie deptał i „nie znaczył” terenu przeznaczonego na uprawę iglaków? Zmierzyłem się z tym pytaniem gdy w ogrodzie pojawił się pies. Do tej pory miałem cały rządek różnych iglaków: szmaragdy i malutkie świerki. Nie chciałem, aby pies zaczął tam biegać i rozgrzebywać korę, lub co gorsza niszczył agrowłókninę, którą zabezpieczyłem przed chwastami teren, lub dokonywał tzw. znaczenia terenu. Ta tkanina jest na tyle delikatna że pazury zwierzaka łatwo by ją rozszarpały. 

Szukałem jakiegoś małego ogrodzenia, które w dyskretny sposób ogrodziłoby mi ten teren przed psem, a jednocześnie nie utrudniłoby mi dostępu do roślin.

Przeraziły mnie koszty jakie wydałbym na płotek trawnikowy z drewna w związku z zabezpieczeniem przed pleśnią, musiałbym to impregnować, malować… do siatki stalowej musiałbym kupić słupki oddzielnie i wcale nie wyglądałoby to ładnie.

Ale znalazłem mały płotek sztachetowy, trawnikowy, który na wysokości 50 cm i długości 2 metry skutecznie chroni moje rośliny i do tego jest ładny. Nie muszę go malować ani konserwować. Jest lekki i bardzo łatwy w montażu. Kupiłem go w Internecie. Dziś zabezpiecza moje iglaki przed pieskiem.

Ten i inne płotki dostępne są na stronie Sklepu Internetowego www.sklep.firmaskowronski.pl 

 

 

Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2017-10-06 13:37
xcxcx:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Do czoła dołóż sobie te żelzsko
2017-06-01 17:55
macis:
Jak założyć Pochwyt na Poręcz
Da radę żelazkiem pochwyt podgrzać?
2015-02-12 20:07
wispawel12:
Nowe Poręczówki na zamówienie
Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się już dziś!!!Przyjmujemy zgłoszenia od[...]
O mnie
FirmaSkowronski
Trwałe Wyroby - Trwałe Kontakty: Przetwórstwo i Produkcja z PVC